Nabór uczniów

 

Nabór uczniów

REGIONALNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

REGIONALNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ WIELGIE 2014 to zadanie realizowane w formie wspierania realizacji zadań publicznych przez ZARZĄD WOJEWÓDZRTWA KUJAWSKO-POMORSKIEGO przez STOWARZYSZENIE PRZYJACIÓŁ SOSW W WIELGIEM  na rzecz uczniów SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO W WIELGIEM.

W dniu 14.05.2014 r. w Wielgiem odbył się już po raz kolejny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Powiatu Golubsko- Dobrzyńskiego, w którym oprócz gospodarzy zawodów – drużyny ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Wielgiem wzięły udział drużyny z ZS Nr 3 w Gołubiu-Dobrzyniu, SOSW w Chełmnie i Zespołu Szkół Nr 6 w Toruniu.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonała Dyrektor SOSW w Wielgiem Hanna Wiśniewska, która podziękowała za wsparcie finansowe organizacji zawodów  Stowarzyszeniu Przyjaciół SOSW w Wielgiem, które na realizację zadania pozyskało środki w kwocie 1500 zł  w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji pożytku publicznego w ramach UPOWSZECHNIANIA I ROZWOJU KULTURY FIZYCZNEJ I SPORTU ogłoszonego przez Województwo Kujawsko-Pomorskie w Toruniu.

Zawody organizowane dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną są istotnym elementem propagowania kultury fizycznej i sportu, budowania właściwych postaw społecznych, integracji, rozwijania zasad gry fair play , które to wartości były najważniejsze podczas odbywającej się imprezy sportowej.

Najlepszą drużyną rozgrywek okazała się drużyna gospodarzy- sportowcy z SOSW w Wielgiem, kolejne miejsca zajęły drużyny z: Golubia-Dobrzynia, Torunia i Chełmna. Królem strzelców turnieju okazał się bramkostrzelny Marcin Martewicz z Zespołu Szkół Nr 3 w Gołubiu-Dobrzyniu.

Projekt finansowany ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego okazał się „strzałem w dziesiątkę”, dzięki pozyskanym środkom uczestnikom wręczono atrakcyjne nagrody i upominki. Puchary ufundował Starosta Powiatu Golubsko-Dobrzyńskiego, jako patron imprezy sportowej.

 

Menu


Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem

Ćwiczę uczę wygrywam

Fotogaleria

umiem lepiej

Linki

 

Epuap

BIP

PAH
Copyright by A.N. Stworzono w CMS Joomla.