Nabór uczniów

 

Nabór uczniów

REHABILITACJA JAKO JEDEN Z CELÓW STOWARZYSZENIA PRZYJACIÓŁ SOSW W WIELGIM REALIZOWANY NA RZECZ UCZNIÓW SOSW W WIELGIEM

 

W założeniach i celach Stowarzyszenia Przyjaciół SOSW w Wielgiem jest działalność wspomagająca edukację poprzez organizowanie zajęć hipoterapii, hydroterapii, terapii ruchowej  dla  uczniów SOSW w Wielgiem.

W związku z tym systematycznie w ramach działalności rehabilitacyjnej i rekreacyjnej Stowarzyszenie organizuje zajęcia z hipoterapii i hydroterapii.

Zajęcia rehabilitacyjne  w formie hipoterapii organizowane są dla uczniów w Szkole Rycerskiej „Floret” mieszczącej się w Otłoczynie,  prowadzonej przez p. Joannę Karmińską. Ostatnio tego rodzaju wyjazd zorganizowany został w dniu 1 czerwca 2016 r.  Oprócz jazdy na koniach, która jest głównym i najważniejszym elementem organizowanych wyjazdów, jest możliwość korzystania z obecności innych zwierząt mieszkających na terenie stadniny, też jako formy swoistej terapii.  Ośrodek położony jest w pięknej okolicy, zalesionej, odizolowanej od zgiełku miejskiego, więc jest  okazja do spacerów po lesie, obcowania z przyrodą i naturą, wspólnego grillowania, zabaw z piłką i na trampolinie, aktywnego spędzenia czasu w pięknych okolicznościach przyrody.

Zajęcia z hydroterapii organizowane są na basenie w Rypinie, których realizacją zajmuje się nauczyciel w-f SOSW w Wielgiem R. Kwiatkowski. Przygotowuje 15-to osobową grupę uczniów i z grupą opiekunów przeprowadza zajęcia terapeutyczne na pływalni w Rypinie. Zajęcia te mają nie tylko w założeniach rehabilitację, ale mają również aspekt wychowawczy i społeczny.

Realizacja tych zadań możliwa jest m.in. dzięki środkom pozyskanym z tytułu odpisu 1% podatku dochodowego od osób fizycznych. Wszystkim darczyńcom Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem w imieniu członków i uczniów SOSW w Wielgiem bardzo gorąco dziękuje.

 

Menu


Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem

Ćwiczę uczę wygrywam

Fotogaleria

umiem lepiej

Linki

 

Epuap

BIP

PAH
Copyright by A.N. Stworzono w CMS Joomla.