Nabór uczniów

 

Nabór uczniów

XI Regionalny Turniej Piłki Nożnej Wielgie 2016

W dniu 12 maja 2016 r. zrealizowany został projekt pn. XI Regionalny Turniej Piłki Nożnej Wielgie 2016, na którego realizację Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem otrzymało dotację wspierającą realizację zadania publicznego, (w ramach konkursu Nr 2 „Upowszechnianie i rozwój kultury fizycznej i sportu”) od Zarządu Województwa Kujawsko- Pomorskiego w kwocie 1000,00 zł (jednego tysiąca złotych).

„Regionalny Turniej Piłki Nożnej Wielgie 2016” przeprowadzony został na boisku w Wielgiem. Honorowy patronat nad imprezą, od samego początku powstania, sprawuje Starosta Golubsko – Dobrzyński, który ufundował puchary i dyplomy dla uczestników.

W rozgrywkach wzięły udział cztery drużyny, były to reprezentacje:

  • Zespołu Szkół nr 3 w  Golubiu – Dobrzyniu,
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Radziejowie Kuj.
  • Zespołu Szkół nr 6 w Toruniu,
  • Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Wielgiem.

Rozgrywki toczone były systemem  „każdy z każdym”, drużyny liczyły po sześciu zawodników, każdy mecz trwał 20 minut z dwuminutową przerwą. Rywalizacja między zespołami była bardzo wyrównana, dopiero ostatnie spotkanie przesądziło o końcowym wyniku, w którym piłkarze  z Golubia – Dobrzynia pokonali drużynę gospodarzy.

Zwycięski zespół otrzymał Puchar Starosty z rąk Kierownika Wydziału Oświaty i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Golubiu-Dobrzyniu pani Małgorzaty Piaskowskiej, a złote medale wręczyła Dyrektor SOSW w Wielgiem pani Hanna Wiśniewska. Na drugim stopniu podium uplasowała się ekipa z Radziejowa Kuj., natomiast zawodnicy z Torunia ulokowali się na trzeciej pozycji. Królem strzelców imprezy został Damian Gryglewski z Torunia, natomiast za najlepszego piłkarza uznano Kamila Romanowskiego z Golubia- Dobrzynia.

Impreza przebiegała w atmosferze sprzyjającej organizowaniu  spotkań w kolejnych latach. Założone cele projektu zostały zrealizowane. Duch fair play przyświecał wszystkim zawodnikom, poza tym wytrwałość i determinacja w osiągnięciu jak najlepszego wyniku.

 

 

Menu


Stowarzyszenie Przyjaciół SOSW w Wielgiem

Ćwiczę uczę wygrywam

Fotogaleria

umiem lepiej

Linki

 

Epuap

BIP

PAH
Copyright by A.N. Stworzono w CMS Joomla.